Joga - idealny sport dla każdej kobiety

Myślałaś już o tym, by zacząć ćwiczyć jogę, ale wciąż nie jesteś do niej w pełni przekonana? Masz wrażenie, że to coś szamańskiego, czym zajmują się wyłącznie buddyści i osoby uważające się za "oświecone"? W takim razie jesteś w sporym błędzie. Joga to wprost idealny damski sport, który pomoże ci rozbudzić twoją kobiecość i poczuć prawdziwą więź z własnym ciałem.

Nie jest to żaden wymysł czy magiczna technika oczyszczania umysłu, a odmiana aktywności fizycznej, którą możesz traktować dokładnie tak samo jak każdą inną dyscyplinę sportową. Nie musisz jej wykonywać w celu osiągnięcia duchowego oświecenia. Jeżeli chcesz, joga może stać się dla ciebie praktycznym i efektywnym narzędziem do zadbania o ciało i własną sylwetkę. Każdy ma przecież swoje priorytety. A jeśli twoim jest wygląd, to zadbaj o niego właśnie z pomocą jogi.

Jeżeli do tej pory uważałaś, że trening jogi nie jest w stanie cię zmęczyć i nigdy nie umożliwi ci utraty wagi, najprawdopodobniej zetknęłaś się ze spokojnymi odmianami tej aktywności, a nie tylko one istnieją. Jest też coś takiego jak joga dynamiczna. Przypomina nieco trening aerobowy, tyle że jest jeszcze bardziej intensywna od typowego cardio. Godzinna joga dynamiczna potrafi wymęczyć bardziej niżeli kilkukilometrowy bieg. Sama to sprawdź. Już teraz poszukaj takich zajęć w Internecie i przygotuj się od razu na niezły wycisk. Osoby początkujące raczej nie są w stanie wytrwać do końca zajęć albo muszą rezygnować z niektórych pozycji, bo nie dają rady utrzymać wysokiego tempa narzucanego przez instruktora.

Kobiety w sporcie zazwyczaj dążą do kształtowania swoich sylwetek. A ćwiczenia jogi wpłyną też bardzo korzystnie na twoje mięśnie. Nie tylko siłownia pozwala ci je modelować. Pewnie już wiesz, że czasami trening z obciążeniem własnego ciała bywa korzystniejszy od tego realizowanego z pomocą hantli czy sztang, a podczas jogi pracujesz wyłącznie z samą sobą. Twoje ciało staje się dla ciebie ciężarem, który musisz bez przerwy utrzymywać, przybierając coraz to trudniejsze pozycje i je utrzymując. Im dłużej będziesz praktykować jogę, tym bardziej się w niej zakochasz.

Free Joomla templates by L.THEME